Згідно Типових навчальних планів початкової школи затверджених наказом МОН молоді та спорту України від 10.06.2011 № 572, із змінами наказ МОН України від 16.04.2014 № 460 у 1 класі Запорізького Академічного ліцею будуть вивчатися такі предмети:

Українська мова. Навчання грамоти Фізична культура
Іноземна мова (англійська) Трудове навчання
Математика Основи здоров’я
Природознавство Російська мова
Музика Початки економіки
Образотворче мистецтво Розвиток продуктивного мислення

Прийом дітей до 1 класу здійснюється відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 07.04.2005 року № 204 «Про прийом дітей до 1 класу загальноосвітніх навчальних закладів», у якому зазначено:

1. До 1 класу загальноосвітнього закладу зараховуються діти з 6 років.
  2. Для зарахування дитини до 1 класу батьки надають такі документи:
    • заяву на ім’я директора школи;
    • копію свідоцтва про народження дитини;
    • медичну картку встановленого зразка (картка профілактичних щеплень, лабораторні обстеження, огляд лікарями-спеціалістами та висновок педіатра про готовність дитини до навчання в школі. Ці висновки скріплюються трьома печатками: педіатр, завідуючий поліклінікою, печатка лікувальної установи).
      Термін здачі медичних карток – 30.06.2016 рік.

Законом України «Про загальну середню освіту» визначено тривалість уроків для учнів 1 класів – 35 хвилин. Тривалість перерв – 15-20 хвилин. Домашні завдання в 1 класі не задаються. Початок занять – 08.00 год. По закінченню уроків для учнів працює група продовженого дня (ГПД). ГПД працює до 18:00 год. Обов’язковою вимогою до дітей, які відвідують ГПД є організація гарячого харчування за кошти батьків.